Најава: Ариље дочекује мошти Светог Краља Драгутина – монаха Теоктиста

raska-skola8У овој години Храм Светог Ахилија у Ариљу прославља јубилеј 720 година свога постојања и 700 година од упокојења ктитора храма Краља Драгутина (монаха Теоктиста). Благословом Његовог Преосвештенства Епископа жичког г. Јустина, Црквена општина у Ариљу је припремила програм од 8. до 12. новембра.

Управа храма Светог Ахилија позива верни народ да узме учешће у овој светковини и духовној радости значајној за све нас:

1. новембра – отварање сликарске колоније Краљу Драгутину
  2. новембра – дочек моштију Светог Краља Драгутина испред храма Светог Ахилија у 17:00 часова.
  3. новембра – Света Литургија у храму Светог Ахилија од 8:00 часова и вечерње богослужење од 17:00 часова. Истог дана од 19:00 часова промоција филма о Краљу Драгутину у Соколском дому.
  4. новембра – Света Литургија у храму Светог Ахилија од 8:00 часова, празнично бдење од 16:00 часова и свечана академија у Соколском дому од 19:00 часова.
  5. новембра – Света Литургија и освећење славског колача од 9:00 часова, вечерње богослужење од 17:00 часова и затварање сликарске колоније.
  6. новембра – Света Литургија почиње у 8:00 часова. По завршеној Литургији свете мошти Краља Драгутина биће испраћене из храма.

Управа Храма