Акатист пред Иконом Богородице Тројеручице у Кованлуку

Верници и стотину ученика Основне школе „Вук Караџић“ дочекали су икону Пресвете Богородице Тројеручице испред Храма Светог Василија Острошког у Кованлуку. Ученици су са својим наставницима физичког васпитања Стеваном Стојановићем и Маријом Обрадовић и наставницима верске наставе Михајлом Живковић и Марком Јоргићем направили шпалир којим је икона прошла, ношена од стране протојереја-ставрофора Ненада Илића, архијерејског намесника жичког и протонамесника Марка Петровића, који су је унели у храм.

Акатист Пресветој Богородици Тројеручици служили су протојереј – ставрофор Ненад Илић, протојереј Радоја Сандо, старешина Храма Светога Саве, протојереј Иван Радовановић, старешина Храма Светог Василија Острошког, протанамесник Марко Петровић и Милутин Балтић, ђакон при Цркви Свете Тројице из Краљева.

Марко Јоргић