Годишња архива: 2018

Света Архијерејска Литургија у Храму Свете великомученице Марине у Атеници

У недељу 18. 11. 2018. године Његово Преосвештенство Епископ жички господин Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Храму Свете великомученице Марине у Атеници. Његовом Преосвештенству саслуживали су: Архијерејски намесник трнавски протојереј Мирослав Петров, протојереј Нешко Богдановић, јереј Владе Капларевић, јереј Радиша Сеочанац, протођакон Александар Грујовић и ђакон чачански Немања Тимотијевић. Сабрању је присуствовао и градоначелник града Чачка господин Милун ... детаљније »

Ученици средње Машинско-саобраћајне и уметничке школе из Чачка на поклоничком путовању светињама Црне Горе

„Од младости своје целога себе предао си Господу, живот проводећи у моливама, труду и постовима оче богоносни. Образац врлина био си свом духовном стаду, стога видећи Бог твоју добру вољу поставља те својој Цркви за пастира и ревносног архијереја, а по престављењу сачува свето тело твоје нетрулежним, светитељу Василије. Стога, пошто имаш смелост пред Њим, моли се Христу Богу да ... детаљније »

У Манастиру Враћевшници прослављен Ђурђиц

На данашњи дан, када прослављамо Светог великомученика Георгија, заштитника свете обитељи при Манастиру Враћевшници, Преосвећени Владика Јустин учинио је велику част сестринству манастира и верном народу овог краја својим доласком и Светом Архијерејском Литургијом којом је началствовао. Епископу су саслуживали протојереј Чедомир Дамљановић, надлежни парох протонамесник Божидар Бован, као и протођакон Александар Грујовић. Поучавајући верни народ Владика нас је подсетио ... детаљније »

Свети врачи Козма и Дамјан литургијски прослављени у Манастиру Вазнесењу

Празник Светих бесребреника и чудотвораца Козме и Дамјана, 1/14. новембра 2018. године, литургијски је прослављен у Манастиру Вазнесењу у Овчарско-кабларској клисури. Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ жички Г. Јустин, коме су саслуживали протосинђел Герман, игуман манастира Раче, протосинђел Сава, секретар Епископа жичког, јеромонах Орсисије, игуман манастира Свете Тројице на Овчару, јереј Синиша Никитовић, парох прилички, као и ... детаљније »

Свети краљу Милутине моли Бога за нас!

Торжествено је прослављена Крсна слава параклиса војног аеродрома „Морава“ у Лађевцима и ове године. Дана 12. новембра у понедељак, Светом Литургијом је началствовао  архијерејски заменик Епископа жичког протојереј-ставрофор Љубинко Костић са великим бројем свештеника Епархије жичке као и војних свештеника РВ и ПВО и КоВ. У Литургији је учествовао и сабрани народ – припадници 98 ваздухопловне бригаде, монаштво Епархије жичке и ... детаљније »

Вероучитељима ОШ “Вук Караџић“ заслужено признање

Веронаука се вратила у oбразовни систем Србије пре непуне две деценије, што је сасвим довољан временски период да се плодови тог рада могу бар назрети, препознати, али и наградити. На Светог великомученика Димитрија Солунског, Основна школа ,,Вук Караџић“ у Краљеву је Свечаном академијом обележила 89 година свог рада и постојања  и тим поводом уручене су награде и признања вероучитељима наше ... детаљније »

Ктиторска слава Свети краљ Драгутин у Ариљу