Годишња архива: 2018

Братски састанак и исповест свештенства Архијерејског намесништва жичког

У понедељак, 23. 04. 2018. године, треће недеље по Пасхи, а по благослову Епископа жичког Господина Јустина, Светој тајни исповести приступило је свештенство Архијерејскјог намесништва жичког, сабравши се у Храму Успења Пресвете Богородице у Годачици. Свештенство су исповедали пензионисани дугогодишњи парох краљевачки протојереј-ставрофор Мирољуб Јосифовић и протојереј Часлав Јовановић, старешина Храма у Врљачкој Бањи. Након Свете тајне исповести којој су ... детаљније »

Света Архијерејска Литургија у средњовековном храму у Борачу

На дан када наша Света Црква молитвено прославља Свете жене мироносице и Светог мученика Евпсихија, Његово Преосвештенство Епископ жички господин Јустин служио је Свету Архијерејску Литургију у Борачу. Саслуживали су му: архијерејски намесник гружански протојереј Милосав Живановић, парох борачки јереј Марко Денић и протођакон Александар  Грујовић.   Борачка црква припада групи најстаријих цркава гружанског краја. Цркву је обновио цар Душан ... детаљније »

Вече духовне музике у Цркви у Ивањици

Поводом јубиларних 180 година од изградње Храма Светог цара Константина и царице Јелене, Црквена општина Ивањица и свештенство у сарадњи са ОШ „Кирило Савић“ из Ивањице и Градског хора „Ива вокалис“, а уз медијску подршку локалних гласила, организовали су Вече духовне музике.     У уводној речи, присутном свештенству и народу обратио се старешина храма објаснивши значај и смисао јубилеја. По ... детаљније »

Ученици Верске наставе на Мокрој Гори

У суботу 21. 04. 2018. године, ученици који похађају часове Верске наставе у Гимназији “Јосиф Панчић“ у Бајиној Башти су били на једнодневном излету на Мокрој Гори. Дан су започели учешћем на Светој Литургији у Цркви Светог Саве на Мећавнику. Литургију су служио протојереј Горан Милинковић, уз саслужење пароха мокрогорског јереај Ненада Рогића и ђакона бајинобаштанског Немање Матејића. За певницом ... детаљније »

Васкршњи број часописа Жички благовесник, април-јун 2018.

У сусрет празнику Васкрсења Христовог светлост дана је угледао и нови број часописа Жички благовесник. Поред текста са празничном темом из пера Светог Николаја Жичког као оснивача овога часописа, уследили су текстови Епископа жичког г. Јустина на тему Благовести, протојереја-ставрофора Милића Драговића на савремену тему “Немам времена“ која на специфичан начин разобличава отуђење данашњице, као и текст вероучитеља Михајла Живковића ... детаљније »

Исповест свештенства Архијерејског намесништва пожешко-ариљског и црногорског

У уторак, 17. 04. 2018. године, друге недеље по Пасхи, свештенство Архијерејског намесништва пожешко-ариљског и црногорског приступило је Светој тајни исповести у Храму Рођења Пресвете Богородице у Прилипцу. И ове године, у очинској љубави високопреподобни протосинђел Герман (Авакумовић) исповедио је свештенство упутивши сваком од нас укрепљујућу поуку. Светом Литургијом началствовао је архијерејски намесник протојереј-ставрофор Ненад Величковић уз саслужење: протојереја Драгана ... детаљније »

Припадници 98. ваздухопловне бригаде на поклоничком путовању