Годишња архива: 2017

Доксологија у част Патријарха александријског г. Теодора II у Краљеву, 25. септембар 2017.

Епархија жичка и град Краљево су дана 25. септембра имали велику радост да дочекају угледне госте. Испред Храма Светог Саве у Краљеву приређен је дочек Његовом Блаженству Патријарху александријском и све Африке г. г. Теодору II и Његовој Светости Патријарху српском г. г. Иринеју. У пратњи предстојатеља древне Александријске  Цркве налазили су се митрополити гвинејски Георгије и пилусијски Нифонт, као ... детаљније »

Специјално издање ТВ емисије “Жички благовесник“, Тема: Александријска патријаршија, гост: јереј Дејан Марковић

ПОВОДОМ ДОЛАСКА ЊЕГОВОГ БЛАЖЕНСТВА ПАТРИЈАРХА АЛЕКСАНДРИЈСКОГ И СВЕ АФРИКЕ Г. Г. ТЕОДОРА ДРУГОГ ТВ емисија “Жички благовесник“ Тема: Александријска патријаршија Гост: јереј Дејан Марковић Аутор: јереј Александар Р. Јевтић   детаљније »

Саборна патријарашка Литургија у Храму Светог Саве у Београду